moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show

Myśliwce, samoloty transportowe i śmigłowce z całego świata przylecą do Radomia, by zaprezentować się przed widzami Air Show 2023. Lista uczestników jeszcze nie jest zamknięta, wciąż spływają deklaracje o udziale w występach. Aby zobaczyć podniebne pokazy na żywo, już dziś kupcie bilety online. Koniecznie sprawdźcie, czy możecie otrzymać zniżkę na ich zakup.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 odbędą się w ostatni weekend sierpnia (26 i 27) na lotnisku Warszawa-Radom. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż biletów na Air Show. Można je kupić na www.tobilet.pl. – Wejściówki jednodniowe na sobotę 26 sierpnia razem z pokazem wieczornym kosztują 70 zł, a na niedzielę 27 sierpnia – 60 zł – informuje ppłk Magdalena Busz, rzecznik prasowy pokazów Air Show. – Warto kupić je online, bo są o 10 złotych tańsze niż te, które będą sprzedawane w kasach pokazów – dodaje ppłk Busz.

Specjalne ceny będą obowiązywały m.in. rodziny z dziećmi, uczniów, studentów, emerytów, rencistów i służby mundurowe. Za bilet na jeden dzień pokazów zapłacą oni 30 złotych. Natomiast bezpłatne wejściówki mogą otrzymać w kasach sprzedażowych osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, poszkodowani weterani misji zagranicznych, kombatanci wojenni, żołnierze zawodowi i terytorialni, a także seniorzy 75 plus i dzieci do 6. roku życia (jednak ich opiekunowie muszą kupić bilet). – Proszę pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów potwierdzających wiek czy status emeryta, legitymacji uczniowskiej, studenckiej czy żołnierskiej – przypomina ppłk Magdalena Busz. Te dokumenty będą sprawdzane razem z biletem przy wejściu na pokazy.

REKLAMA

Do tej pory udział w pokazach zadeklarowały zespoły i soliści z 20 państw. Wśród nich również polski zespół demonstracyjny F-16, ale też myśliwiec F-16 z Belgii „Dream Viper”, Saab JAS-39C Gripen z czeskich sił powietrznych, F/A-18C Hornet z Finlandii oraz Rafale Solo Display z Francji. W powietrzu zaprezentuje się zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II, duńskie siły powietrzne zaprezentują swoje myśliwce F-16, a Litwini i Słowacy – transportowce C-27J Spartan. Nie zabraknie również śmigłowców, takich jak Black Hawk, Bell OH-58 Kiowa, W-3 Sokół, a także Eurocopter Dauphin. Na niebie w defiladzie pokażą się wszystkie statki polskich sił powietrznych, w tym również żegnające się ze służbą MiG-29 i Su-22. Na płycie radomskiego lotniska zostanie zaprezentowane wyposażenie wszystkich rodzajów wojsk, w tym po raz pierwszy koreański samolot FA-50 z polską szachownicą.

Honorowy patronat nad Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show Radom 2023, organizowanymi przez Agencję Mienia Wojskowego i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wzorem poprzednich lat, podczas XVII edycji wydarzenia swój kunszt lotniczy w powietrznych akrobacjach zaprezentują piloci z kilkunastu państw świata, którzy będą rywalizować w pokazach o tytuł najlepszego solisty. Przyznana zostanie też nagroda za najlepszy występ zespołowy.

Warto pamiętać, że podczas pokazów natężenie dźwięku może przekroczyć 110 dB, a to, jak wyjaśniają organizatorzy Air Show, prawie dwa razy więcej niż np. dźwięki ruchu ulicznego w mieście. Dlatego rodzice powinni wcześniej rozważyć, czy zabierać na pokazy dzieci poniżej 6. roku życia. – Zalecamy też słuchawki ochronne dla dzieci i innych osób szczególnie wrażliwych na hałas – mówi ppłk Magdalena Busz. Sprzedaż biletów na stronie.

Ewa Korsak

autor zdjęć: st. chor. sztab. mar. Arkadiusz Dwulatek

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko pomoże Słoweńcom
 
Stop szkalowaniu polskiego munduru
Spełnia marzenia
Zmiany w przepisach wojskowych na ostatniej prostej
"Jesienny ogień” z ministrem
Kajakarze CWZS-u na podium mistrzostw świata
Sukcesy żołnierzy w finale Diamentowej Ligi i na ściance wspinaczkowej
Raki dla podhalańczyków
Śladem profesjonalistów
RBN o rezultatach szczytu NATO
Szef rządu w Łuczniku
Przysięga w Kolnie
SKON przeciwko wotum nieufności wobec szefa MON-u
Holandia i Dania przekażą Ukrainie F-16
ORP „Orzeł” – wciąż bez ostatniego rozdziału
Łukaszenka grozi Polsce, USA reagują
Przyszłość pod znakiem dronów
Długi marsz na wschód
Odliczanie do przysięgi
Dodatek dla wszystkich „misjonarzy”
Konsekwentnie dąży do celu
Polscy saperzy kończą misję w Słowenii
16 Dywizja świętuje
„Specjalny” Buzdygan na aukcji charytatywnej
Atak o świcie
Szwedzi na „Czernickim”
Lecimy F-35
Zmiany w systemie dowodzenia armią. Projekt trafił do Sejmu
Dwa medale w Budapeszcie
Polsko-czeska współpraca myśliwców
„Northern Coasts” – trzy grupy okrętów pod polskim dowództwem
Jak bezpiecznie pokonać pole minowe
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polsko-koreańskie rozmowy w Warszawie
Plan misji „Air Defender”
Nie płynie z nurtem
Strategiczne partnerstwo z Londynem
„Polska Zbrojna” nagrodziła najlepszych z najlepszych
Ku czci poległych, pomordowanych i wywiezionych na Sybir
Brązowa czwórka podwójna
Polsko-koreańskie rozmowy
Brąz Polki we wspinaczce sportowej
Czerwona powódź
Okręty NATO przeszukują wody Holandii
Więcej miejsc dla dobrowolsów
Cyberżołnierze na szczycie NATO
Wyższe diety za służbę na granicy
Nie uznaje półśrodków
Wychodzi poza schematy
PZL-Świdnik proponuje nowy system szkolenia pilotów
Stawia na dobrą komunikację
Rakietowe kompetencje w Zielonce
Brąz st. szer. Oskara Miliwka w Pucharze Świata w Rio de Janeiro
Wirtualna walka na morzu
„Jesienny ogień” uderzył w Orzyszu
Drużyna Buzdygana rośnie w siłę
O innowacyjnych technologiach dla wojska
Wojskowe kontrakty w USA
Abramsy jadą na ukraiński front
Tak rodziła się konspiracja
Armia rosyjska wychodzi z Polski
Moc Buzdygana
The Power of Buzdygany Awards
Bezpieczeństwo dźwignią rozwoju

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO